תביעת חוב מקוונת


במסגרת שיפור השירות לאזרח של משרד המשפטים והכונס הרשמי, הופך הליך הגשת תביעת חוב עבור נושים למהיר, נוח ויעיל יותר.
בעקבות יוזמת הכונס הרשמי, נושים אשר מעוניינים לדרוש חוב מאדם או חברה הנמצאים בהליך של פשיטת רגל, יכולים כיום להגיש את פירוט החוב בצירוף המסמכים הרלוונטיים דרך אתר האינטרנט של הכונס הרשמי.

במסגרת התייעלות זו, הליך הגשת תביעת החוב ואישורה על ידי נציג בית המשפט הופך לממוחשב ומקוון. כך יכולים כל הנוגעים לדבר להישאר מעודכנים בזמן אמת בנתוני החוב של פושט הרגל, וכך גם הנושה, שמצידו יוכל ליהנות מעבודה מהירה יותר מול הגורמים המטפלים בתביעתו ומתוך כך גם מפירעון מהיר יותר של החוב.
מערכת בית המשפט ומשרד הכונס הרשמי מבצעים בתקופה האחרונה מהפכה של ממש בתחום השירות לאזרח, אשר משפרת גם את התקשורת שבין המשרדים השונים. מעבר של עוד ועוד משרדים וגופים ממשלתיים לתקשורת מקוונת צפויה להקל ולזרז את ההליך הבירוקרטי אשר מקשה פעמים רבות על מיצוי זכויות מצד האזרח.

מתי מגישים תביעת חוב ואיך עובדת המערכת החדשה?


כאשר אדם או חברה מכריזים על פשיטת רגל, הם מיד מוגנים מפני דרישות לתשלום מצד נושים, לפחות עד שתתברר היכולת שלהם להחזיר את החובות, ובאופן שווה ויחסי בין הנושים. במצב שכזה, על הנושה מוטלת החובה להוכיח כי אכן לפושט הרגל קיים חוב עבורו, ובמידה ותביעתו מאושרת הוא מצטרף לתור וממתין לכסף.

על מנת להגיש תביעת חוב עליכם להמציא תצהיר נלווה לכתב התביעה, כמו גם מסמכים אשר מאשרים את טענותיכם בדבר החוב. את המסמכים אתם שולחים דרך אתר האינטרנט של משרד הכונס הרשמי, וממתינים לאישור קבלת התביעה. בזכות המערכת החדשה להגשת תביעות חוב, הליך אישור התביעה הופך לכמעט אוטומטי והשליחה המקוונת חוסכת את הזמן היקר שהיו משקיעים לשם כך הנושים בעבר.

מתי רואים את הכסף?


הסיכויים של הנושה לקבל כסף ולסגור את החוב משתפרים בזכות המערכת החדשה. הליך הגשת התביעה המהיר מאפשר לבית המשפט וכונס הנכסים לבצע את מלאכתם בצורה יעילה יותר, בעוד הם מארגנים ואוספים מידע אודות הצטברות החובות של פושט הרגל, ויכולות התשלום שלו. כשהמערכת כולה מאורגנת ופועלת במהירות, הנושים הם אלו שמרוויחים מכך.  לאחר שליחת התביעה תקבלו גישה למערכת אשר תספק לכם מידע מתעדכן אודות מצב התביעה שלכם, ותוכלו לעקוב בלחיצת כפתור אחר התקדמות תהליך פירעון החוב.

על הקפאת הליכים בהתאם לחוק חדלות פרעון החדש כבר שמעתם?
מקדם אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק