מה הוא תום לב בהליך פשיטת רגל?

נפתח בכך שהליך פשיטת רגל הינו מוצא אחרון. הוא איננו הפתרון היחידי ויש להשתמש באפשרות זו רק אם החייב הגיע למסקנה כי אין באפשרותו להחזיר את חובותיו בכפוף למצבו הכלכלי הנוכחי ולאחר היוועצות עם עו"ד הבקיא בתחום.
 

מה המטרה של פשיטת רגל?


הצהרה על פשיטת רגל היא איננה הודאה בכישלון, כי אם מוצא המעוגן בחוק אשר מאפשר לאדם בעל חובות, להיחלץ עם התסבוכת הכלכלית ולשקם את מצבו הפיננסי. אין האדם מתחמק מחובותיו כלפי הנושים כי אם פותח בהליכים המאפשרים את הסדרת התשלום בצורה נכונה יותר עבורו ומבלי לגרוע מזכויותיהם.
 

אישור בית המשפט


נכון שפשיטת רגל הינה מוצא אחרון, אך בתי המשפט אינם ממהרים לאשר זאת בקלות. מכאן מתקיים המושג "חובת תום הלב" שמשמעותו היא כי נבדקו כל התנאים אשר הובילו את החייב להליכי הצהרת פשיטת רגל. רק אם בית המשפט מצא כי אכן החייב פועל בתום לב, אז יאושרו הליכי פשיטת הרגל.
 

באילו תרחישים לא יאושרו הליכי פשיטת הרגל?


כאשר חובות החייב נוצרו במרמה, מקום שבו ידע כי אינו יכול להחזיר עוד את חובותיו והציג מצגי שווא בהקשר ליכולתו, זיוף ומרמה וכו'.  

זוהי דוגמה מצוינת לבדיקת בית המשפט באשר לתום לב בהליך פשיטת רגל. חשוב להבין – פושט רגל הוא איננו פושע, כי אם אדם המבקש להסדיר את חובותיו בכפוף לחוק. אם נעמיק בחוק ומטרותיו, אז הרי שפושטי רגל הינם אנשים המבקשים לשתף פעולה עם נושיהם.
 

התייעצו עם עורך דין פשיטת רגל


משרד עורכי דין אייל אשכנזי מעניק ליווי וייעוץ משפטי מקיף לפושטי רגל. צעד אחר צעד, נפעל כדי להביא להבראתכם הכלכלית בצורה נכונה ומסודרת.

לפרטים נוספים התקשרו: 03-6058081 או השאירו פניה באחת מהדרכים הבאות :
באתר www.eyal-law.co.il
מייל אישי של עו"ד אשכנזי אייל : eyal@eyal-law.co.il
נייד : 050-9786675 
מקדם אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק