ביטול הגבלה בבנק ישראל


התנהלות כלכלית לא נכונה וממושכת בחשבון הבנק עלולה בסופו של דבר להוביל להגבלתו על ידי הבנק. לדבר זה משמעות קריטית עבורנו גם בהווה וגם בעתיד, ובין אם יש לנו חשבון פרטי או עסקי. מעבר לסדרת מגבלות אשר מטיל הבנק על החשבון שלנו, ועל כך נפרט בהמשך, המידע בדבר הגבלת החשבון מועבר לבנק ישראל, שמצידו שומר את הנתונים ומספק אותם לכל בנק בו תרצו לפתוח חשבון בעתיד, דבר אשר עלול להשפיע ולפגוע בתנאים ובקרדיט אשר תקבלו במעמד פתיחת החשבון החדש. מצב זה אינו גזירת גורל, ובעזרת צעדים חכמים וליווי של עורך דין המתמחה בתחום זה, תוכלו לצמצם ולבטל הן את המגבלות הנוכחיות בחשבון הבנק שלכם, והן את הבעיות אשר עלולות לצוץ בעתיד בשל ההגבלה בבנק ישראל.

מתי הבנק יכול להגביל חשבון ומה משמעות ההגבלה?


הבנק רשאי להגביל את חשבונכם במידה ובטווח זמן של 12 חודשים, כאשר ניסו למשוך ממנו 10 שיקים ללא כיסוי, וכאשר בין השיק הראשון לאחרון עברו לפחות 15 ימים. במצב זה חשבון הבנק יוכרז כמוגבל והודעה בעניין תועבר לבנק ישראל. משך זמן ההגבלה של החשבון הינו 12 חודשים ובמהלכם לא תוכלו כבעלי החשבון, מיופי כח או מורשי חתימה להשתמש בפנקס שיקים או לפתוח חשבון חדש . בנוסף ייתכנו גם מגבלות לשימוש באשראי ובהוראות קבע, זאת בהתאם להסדר אליו תגיעו עם הבנק. במידה ויהיה בידיכם טיעון מוצדק לערעור על ההגבלה, תוכלו לפנות לבית משפט השלום באזור מגוריכם בבקשה לבטל את החלטת הבנק, וזאת בתוך עשרים יום מהגבלת החשבון. רצוי כמובן לעשות זאת בליווי עורך דין ולפעול במהירות. גם על החלטת בית משפט השלום ניתן כיום לערער, ולפנות לבית המשפט המחוזי, פעולה אשר גם תעניק לכם זמן ותעכב את מימוש החלטת הבנק.

איזה עוד פעולות ניתן וכדאי לבצע?


ישנן פעולות נוספות אשר יסייעו לכם למשוך זמן ולנסות למנוע את הגבלת החשבון. ככל שתצפו מראש את חזרת השיק העשירי, מרחב הפעולה שלכם יהיה רחב יותר בכל הקשור לצמצום ולמניעת הנזקים. פתיחה של חשבון בנק חדש עוד בטרם החשבון הנוכחי מוגבל תאפשר לכם למעשה לבצע פעולות בחשבון החדש ללא הגבלה.
הגדרת מסגרת שמשקפת את המציאות הכלכלית של המשק הביתי או העסק והפסקת ההנהלות לפי נוהג לא כתוב והסתמכות על טובות של פקידים.
ישנן עוד פעולות יעילות שתוכלו לעשות, ועוד הצדקות שונות וטיעונים אשר יוכלו להביא לביטול ההגבלה והרישום בבנק ישראל. לכן מומלץ

מאוד להיעזר בעורך דין מהרגע שהבנתם שחשבונכם מוגבל, או עתיד להיות כזה.


מעוניין לקבל ייעוץ ע"י עורך דין מומחה לגבי ביטול הגבלה בבנק, השאר פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי

מקדם אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק