אודות לשכת ההוצאה לפועל

קיבלתי אזהרה מן ההוצאה לפועל – מה עלי לעשות?


עם פתיחתו של תיק הוצאה לפועל כנגד אדם בעל חובות, על לשכת ההוצאה לפועל להנפיק מכתב העונה לשם אזהרה. מטרתו של מכתב זה היא ליידע את החייב כי החלו להיפתח כנגדו הליכי הוצאה לפועל ולגלול בפניו את כלל הפרטים דוגמת סיבת פתיחת התיק, הלשכה בה התיק מנוהל, מספרו, שוברים לתשלום, הסכומים הגלומים בחוב ועוד.
 

מכתב אזהרה – מפת ניווט עבור החייב


רבים רואים במכתב ההוצאה לפועל כמכתב איום ותו לא. עם זאת, חשוב לקרוא אותו באופן מפורט שכן הוא גם כולל באופן ענייני וברור את התהליכים השונים שעל החייב לבצע עם קבלת מכתב האזהרה.

מומלץ להיוועץ עם עורך דין הוצאה לפועל כבר מן הרגע הראשון וזאת כדי שהחייב יוכל לכלכל את צעדיו בחוכמה ולנהל את התהליכים באופן שיסייע להבראת מצבו הכלכלי.
 

תוקף זמן התגובה של החייב


בין היתר, מכתב האזהרה מציין כי על החייב להגיב אל הכתוב בתוך 30 (תיק שטרות/תביעה על סכום קצוב) או 21 ימים לאחר פסק דין יום מרגע קבלת ההודעה. מומלץ שלא להקל ראש בדבר ולהתנהל בדיוק על-פי האמור.

לחייב ישנה זכות להגיש התנגדות במניין הימים , הגשת התנגדות במהלך התקופה הקבועה בחוק תעכב את ההליכים ותעביר את בקשתכם להליך מקדים בבית המשפט השלום שיקבע האם יש בהתנגדות טעמים טובים לנהל את התיק. 

חייבים אשר אינם מסוגלים לשלם את חובותיהם, יכולים לבקש מטעם גוף ההוצאה לפועל חקירת יכולת אשר תבדוק את הסטטוס הכלכלי הקיים. 

לבדיקת המסוגלות הכלכלית שני יתרונות מרכזיים: ראשית, באפשרותה לקבוע כי אכן החייב איננו מסוגל לשלם את חובותיו וכך להביא להסדר תשלומים שיתאים את מצבו הכלכלי. שנית, בדיקת מסוגלות כלכלית יכולה להביא לדחיית מימוש הליכי ההוצאה לפועל וכך "לקנות" זמן יקר ערך שיסייע להיערך לקראת העתיד לבוא.
 

התייעצו עם עורך דין


משרד עורכי דין אייל אשכנזי מתמחה בדיני פשיטת רגל והוצאה לפועל. 

נקלעתם לתסבוכת כלכלית? פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי ולפתיחת דף חדש!

לפרטים נוספים התקשרו: 03-6058081 או השאירו פניה באחת מהדרכים הבאות :
באתר www.eyal-law.co.il. 
מייל אישי של עו"ד אשכנזי אייל : eyal@eyal-law.co.il
נייד : 050-9786675 

אולי תתעניין גם - הקפאת הליכים בהתאם לחוק חדלות פירעון החדש
מקדם אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק